Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği Politikaları15.07.2019

Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği Politikalarında TAKSİM OSGB´nin izlemiş olduğu yolu web sitemizde sizlerle paylaştık.

Tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği kanununu ile beraber ülkemizde iş sağlığının ve güvenliğinin kullanılmaya başlaması ile büyük bir dönüm noktası olmuşmuştur. Kanunun yanında AB´ye katılımımızın süreci, ilgili kuruluş v ekurumların sahiplenilmesi, sahadaki çalışmalar, isg profesyonelleri, işletmelerin iyi uygulama örnekleri ile beraber ülkemiz iş sağlığının ve güvenliğinin profili yükseltilmiştir. İş sağlığı ve güvenliğinin istatistiklerinde halen ülkemiz istenilen seviyelere gelmemiştir ancak bu kanun ile beraber iş kazalarındaki düşen ivmenin bizlere gösterdiği doğru politikaların izlendiğidir.

Tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği alanında iş kazasına neden olan tarım makineleri sebebi ile kazalar ve meslek hastalıkları bazında yürütülmüş olan çalışmalar ön planlarda tutulmaktadır. Diğer yandan ise ilgili sektör olan tarım sektörünün zayıf yönleri araştırılmakta ve mesleki eğitimlerle beraber farkındalık yaratılmaktadır. Sempozyumlar, seminerler, çiftçilerin eğitimleri ve bilgilendirmeleri ile beraber sunacağımız hizmetlerimizi bulunduğunuz illerde sizlere vermekteyiz. Taksim Osgb olarak tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği denilince akla ilk gelen firmalar arasındayız.

Amaçlarımıza hizmet etmek amacı iel iş güvenliği ve sağlığının kültürünün yaygınlaştırılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için uluslararası işbirlikleri, ulusal işbirlikleri, projeler gerçekleştirilmektedir. İş sağlığı ve Güvenliği kapsamlarında yürütülmüş olan çalışmalar ile çalışanların, çiftcilerin sağlık ve güvenlikleri iyileştirilmektedir.

Tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği alanında izlenen politika teknik düzenlemelere uygun traktörler, tarım makinelerinin kullanımının yaygınlaştırılması ile ilerlemektedir. Pestisitlerin insan sağlığı üzerindeki etkilerinin azaltılması için uygun kullanımının öğretilmesi, saha uygulamalarında mevzuata uygunluğunun sağlanması, ilgili kurum ve kuruluşlarında tarım politikalarına iş sağlığının, güvenliğinin dahil edilmesidir. Tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği bazında sorumluluğu olan tüm taraflara farkındalıkların arttırılması olup politika doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyetler için TAKSİM OSGB firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza uygun her türlü çözüm firmamızda sizlere sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Çalışanlar İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
    İstanbul´da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Hizmetleri için sektörün ilk kuruluşları arasında yer alan TAKSİM OSGB´yi arayarak en iyi fiyatları alabilirsiniz.
  • Sosyal Uygunluk Eğitimi İstanbul
    Sosyal Uygunluk Eğitimi İstanbul´da sizlere en iyi hizmetleri en iyi eğitmenler tarafından sunan firma Taksim OSGB´ye hoşgeldiniz.
  • ADR Yönetmeliği Madde 2 1 3 7
    2.1.3.7 Yükseltgen maddelerin çözeltileri ve karışımları veya yükseltgen ikincil riske sahip maddeler patlayıcı özelliklere sahip olabilir. Bu durumda, Sınıf 1?in zorunluluklarına uymadıkça bu maddeler taşıma için kabul edilmez.
Firmamız T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.