Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği Politikaları15.07.2019

Tarımda İş Sağlığı ve Güvenliği Politikalarında TAKSİM OSGB´nin izlemiş olduğu yolu web sitemizde sizlerle paylaştık.

Tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği kanununu ile beraber ülkemizde iş sağlığının ve güvenliğinin kullanılmaya başlaması ile büyük bir dönüm noktası olmuşmuştur. Kanunun yanında AB´ye katılımımızın süreci, ilgili kuruluş v ekurumların sahiplenilmesi, sahadaki çalışmalar, isg profesyonelleri, işletmelerin iyi uygulama örnekleri ile beraber ülkemiz iş sağlığının ve güvenliğinin profili yükseltilmiştir. İş sağlığı ve güvenliğinin istatistiklerinde halen ülkemiz istenilen seviyelere gelmemiştir ancak bu kanun ile beraber iş kazalarındaki düşen ivmenin bizlere gösterdiği doğru politikaların izlendiğidir.

Tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği alanında iş kazasına neden olan tarım makineleri sebebi ile kazalar ve meslek hastalıkları bazında yürütülmüş olan çalışmalar ön planlarda tutulmaktadır. Diğer yandan ise ilgili sektör olan tarım sektörünün zayıf yönleri araştırılmakta ve mesleki eğitimlerle beraber farkındalık yaratılmaktadır. Sempozyumlar, seminerler, çiftçilerin eğitimleri ve bilgilendirmeleri ile beraber sunacağımız hizmetlerimizi bulunduğunuz illerde sizlere vermekteyiz. Taksim Osgb olarak tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği denilince akla ilk gelen firmalar arasındayız.

Amaçlarımıza hizmet etmek amacı iel iş güvenliği ve sağlığının kültürünün yaygınlaştırılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için uluslararası işbirlikleri, ulusal işbirlikleri, projeler gerçekleştirilmektedir. İş sağlığı ve Güvenliği kapsamlarında yürütülmüş olan çalışmalar ile çalışanların, çiftcilerin sağlık ve güvenlikleri iyileştirilmektedir.

Tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği alanında izlenen politika teknik düzenlemelere uygun traktörler, tarım makinelerinin kullanımının yaygınlaştırılması ile ilerlemektedir. Pestisitlerin insan sağlığı üzerindeki etkilerinin azaltılması için uygun kullanımının öğretilmesi, saha uygulamalarında mevzuata uygunluğunun sağlanması, ilgili kurum ve kuruluşlarında tarım politikalarına iş sağlığının, güvenliğinin dahil edilmesidir. Tarım sektöründe iş sağlığı ve güvenliği bazında sorumluluğu olan tüm taraflara farkındalıkların arttırılması olup politika doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyetler için TAKSİM OSGB firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza uygun her türlü çözüm firmamızda sizlere sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Asma İskelelerle İlgili Tebliğ
    Bu Tebliğin amacı; yapılan işin niteliği veya iş yeri alanının çevresel özelliklerinden dolayı imalatların dış cephede yapılmasının zaruri ve çalışanların yüksekten düşme riskinin olduğu bina inşaatlarının dış cephelerinde gerçekleştirilen; duvar, sıva, ı
  • VOC Ölçümü Nasıl Yapılır
    Toplam Organik Bileşikler (karbon cinsinden) Hava Kalitesindeki Hidrokarbon sınır değeri 112 µg/m3 dür. (2010 yılı için)Yönetmelik Ek-3 gereği bacadan kaynaklanan uçucu organik bileşiklerin 10 kg/saat değerini aşması durumunda sürekli yazıcılı ölçüm cihaz
  • Arnavutköy Sosyal Uygunluk Denetim Şirketleri
    Sosyal Uygunluk Denetim Şirketleri arasında lider konumda bulunan firmamız nerede olursanız olun uzman kadrosu ile sizlere erişecek ve en iyi hizmeti sunacaktır.
Firmamız T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.