İşyeri Hekimi Doktoru İstanbul15.3.2019

İşyeri Hekimi Doktoru İstanbul´da aramış olduğunuz işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanlarının tamamını sizlere Taksim Osgb firması temin edebilmektedir.

İş kazaları binlerce insanın ölümüne neden olmuş ve binlerce aileyi kötü bir duruma sokmuştur. Madenlerde olan patlamalar, işyerlerinde olan kazalar çok ama çok fazla sayılarda işçilerin hayatlarına mal olmuştur. Bu sebeple işçi ve iş sağlığı açısından güvenliğin büyük bir önem taşıdığı ülkemiz tarafından fark edilmiş ve dünya çapında güvenlik ve sağlık hizmetlerinin sağlanması amaçlanarak bazı çalışmalar yürütülmüştür. Dünyanın farklı ülkelerinde farklı çalışmalar, kanunlar hazırlnamıştır. Ülkemizde ise 2012 yılından bu yana yeni bir konun ile İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ için bir çok yeni uygulamaya yer verilmiştir.

Her iş yerinde İşyeri Hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurulması ile alakalı kanuna göre çalışan sayıları ve işletme tipi gözetmektesizin ülkemizde faaliyet gösteren tüm işletmelerde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görev yapmalıdır. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyen işletmeler büyük cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalabilecektir.

Peki Nedir Bu İşyeri Hekimi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belgelendirilmiş hekimlere işyeri hekimi denir. Bu mesleğe mensup faaliyet gösteren kişilerin sorumluluklarını yerine getirmeli ve dikkatli olmaları oldukça önemlidir. İşyerlerinde disiplinde önemli bir alandır. İşyeri ehimleri insanların kullandığı yemekhane, kantin, yatakhane, emzirme odası, soyunma odası, duş ve tuvalatlerin bakımı ve temizliği konusunda gerekli kotrolleri yapmaktadır. Temizliği yeterli olmadığı durumlarda ise işyeri çalışanlarına ne yapması gerektiğini bildirmekte ve çözümler üretmektedir.

Gece vardiyaları bulunan işletmelerde de dahil olacak şekilde işçilerin sağlığını daima gözetmeli ve işçilerin işe girişleri, sağlık muayeneleri, iş sağlığı ve güvenliğini belirli aralıklarda düzenlemelidirler. Aynı zamanda iş yeri hekimleri bulaşıcı hastalıkların kontrolü için bağışıklık çalışmaları yapmalı ve yayılmaları da önlemelidir. İşletmelerin sağlığa zararlı durumlarının değerlendirilmesi ve bu gibi durumların engellenmesi amaçlayan işyeri hekimliği mevzuata göre de gereken koruyucu sağlık muayenelerini yapmalıdır.

Sizlerde işletmeleriniz için bir işyeri hekimi arıyorsanız hemen Taksim Osgb firmamızı arayabilirsiniz. Nerede olursanız olun en iyi iş yeri hekimi temini ve en kaliteli sonuçları firmamızdan alabilirsiniz.

Ara

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Firmamız T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.