İstanbul Zorunlu Yangın Eğitimi Hizmetleri29.3.2019

İstanbul´da Zorunlu Yangın Eğitimi Hizmetlerini en iyi eğitmenlerden en etkili biçimde öğrenmek ve en uygun fiyatlarda almak için hemen sitemizi ziyaret ediniz. Web sitemizde ilgili hizmetlerimiz, eğitimlerimiz, ölçümlerimiz ve diğer bilgilerimize anında ulaşabilirsiniz.

Taksim Osgb olarak temel yangın eğitimleri alanında şirketlerinizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kurumlarınızın afet öncesinde ve afet sırasında neler yapması gerektiğiniz. Afet sonrasında da aynı şekilde yapılması gerekenlerin hakkında bilinçlendirilmeleri, acil durum yönetim planlarının hazırlanması ve yangın eğitimlerinde arama kurtarma ekiplerinin operasyon aşamalarının oluşturulması, yürütülmesi konusunda uzman ekibimizle işletmelerinize eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Yasalara göre de yangın ve afet durumlarına hazırlıklı olmak için iş yerlerinizde Taksim Osgb tarafından uygulanan bir eğitim biçimidir. Yangın eğitim sertifikasına sahip iş güvenliği uzmanlarımız aracılığı ile ilgili eğitimler sizlere verilmekte ve tatbikatlar yapılmaktadır. yasalara göre özellikle çok tehlikeli sınıfta olan iş yerlerinde 30 çalışan bireye, tehlikeli sınıflarda yer alan işletmelerinizde ise 40 çalışana ve son olaraz az tehlikeli sınıfta bulunmakta ve faaliyet göstermekte olan iş yerlerinde ise 50 çalışana kadar arama, yangınla mücadele, kurtarma ve tahliye konularında donanımlı ve özel eğitimli en az 1 eleman bulundurulmalıdır. Nitekim bu nedenlerden ötürü de yangın eğitimi zorunluluğu bulunmaktadır.

Yangın Eğitimi alanında uzman kadromuz ve işinin ehli eğitmenlerimiz ile nerede olursanız olun sizlere eğitim vermekteyiz.

Yangın eğitimi durumlarında birden fazla çalışanın ayrı ayrı görevlendirilmesi gereklidir. Çalışanlarınızın konularına göre ekipler oluşturulmalı ve koordineli bir şekilde bu gibi durumlarda görevlerini yapmalıdırlar. Her ekibin mutlaka bir ekip başı bulunmalıdır. 10´dan az çalışanı olan az tehlikeli sınıfına giren işletmeler için yükümlülüğü yerine getirmek adına bir kişinin görevlendirilmesi yeterli olacaktır.

Yangın eğitimi alanında dikkate alınması gereken bazı içerikler ise şu şekildedir. Yanma ve yangın bilgisinin yanı sıra yangın güvenliği, yangının çeşitleri, söndürme yöntemleri ve yangının çıkma nedenleriyle birlikte etkenleri de öğrenilmelidir. Aynı zamanda yangını önleyici tedbirler hakkında eğitimlerin yanı sıra yangında kullanılan söndürme maddelerini de çalışanların tamamı bilmelidir. Acil durum eylem planları ve yangın esnasında oluşacak müdahale ekiplerinin oluşturulması ve bu müdahale sırasında kullanılacak teknikler belirlenmelidir. Yangın tatbikatı ve diğer bilgiler hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Uzman kadromuzla sizlerin hizmetindeyiz. Yangın Eğitimi konusunda Taksim OSGB İstanbul´un en iyi OSGB firmaları arasında yer almaktadır.

ara
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Covid-19 Salgını Acil Durum Eylem Planı
    Covid-19 Salgını, Acil Durum Eylem Planı
  • İnşaat Sektöründe İş Güvenliği
    Çalışma hayatı pek çok riski de beraberinde getirmektedir. Ancak istatistikî veriler incelendiğinde bazı sektörlerin diğerlerine oranla daha riskli olduğu dikkati çekmektedir. İnşaat sektörü de riskli sektörler arasındadır.
  • Asma İskelelerle İlgili Tebliğ
    Bu Tebliğin amacı; yapılan işin niteliği veya iş yeri alanının çevresel özelliklerinden dolayı imalatların dış cephede yapılmasının zaruri ve çalışanların yüksekten düşme riskinin olduğu bina inşaatlarının dış cephelerinde gerçekleştirilen; duvar, sıva, ı
Firmamız T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.