+90 0212 438 42 06

Ayakta Çalışma Yapılan İşlerde İş Sağlığı ve Güvenliği29.07.2019

Ayakta Çalışma Yapılan İşlerde İş Sağlığı ve Güvenliği için gerekli olan bazı bilgilendirmeler ve anlatımları Taksim Osgb sitemizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Ayakta durarak yapılan uzun sürecek olan çalışmalarınız damarlarınızda varikosel ve dolaşım zayıflığına neden olabilmektedir. Ayaklarınızda ve bacaklarınızda şişmeler, zamanla ortapedik problemler ve eklem rahatsızlıkları da görülebilir. Kalp ve damar rahatsızlıkları ve ayrıca problemli gebelik de bu durumda çalışanlarda sağlık problemi olarak  gözükebilmektedir. Alt kademelerde çalışmakta olanların daima üzerinde psikolojik baskı, tembellik veyahut işten kaçma düşünmeleriyle çalışanlar kalmamak adına aralıksız ve dinlenme omladan uzun saatler boyunca çalışmaktadır.

Ayakta çalışma konusunda mümkünse önlemler alınmalıdır. Uzun süreli ayakta durarak çalışma personelde sırt agrısı, ayak ve bacakta şişme, kan dolaşımında problemler ve kas yorgunluklarına neden olacaktır. Ayakta çalıştırmayı mutlak gerektiren işlerde belirli aralıklarla oturmalı, sandalye veyahut taburelerden destek almalısınız.

Kesinlikle çalışma alanınızın yüksekliği kendinize göre ayarlanmalıdır. Yüksekliği yaptığınız iş ve işin önemi neticesinde en doğru pozisyonda çalışılması önemlidir. Aynı zamanda ayakta çalışanlar için ayak dinlenmesi için destek almalılardır. Ayak yüksekliğinin zaman zaman değişmesindeki bazı yanlış duruşlar sırt ve bacaklardaki ağrıyı arttırabilmektedir. Bu konularda profesonel destek almak istediğinizde firmamız TAKSİM OSGB´den bilgi ve desteği alabilirsiniz.

Ayakta iş ve çalışmada bulunan personeliniz daima alçak topuklu ve tabanı destekli iş ayakkabısı giymelidir.

Danışmak istediğiniz her türlü soru ve sorun için bize web sitemizd eyer alan numaralardan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Firmamız T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.