+90 0212 438 42 06

Ataşehir İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanları03.05.2019

Ataşehir İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanlarının tamamına İstanbul´un en yetkili eğitmenlerinin ve etkili eğitimlerinin yer aldığı Taksim OSGB firmamızdan ulaşabilirsiniz.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununun 25426 sayılı olan çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkındaki yönetmeliklerinde işverenler çalışanlarının tamamı için sertifikalı iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldırmak zorundadır. İSG eğitimleri güvenlik kültürünü çalıanlara kazandırmayı amaçlamakta ve iş güvenlikleri konusunda da devletin önemsediği alanlar içerisinde yer almaktadır. İş kazalarının %89´u insan hatası nedeni ile, %9´u mekanik hatalar nedeniyle %2´si ise öngörülmeyen ve önlenemeyen sebeplerden ortaya çıktığı görülmektedir.

İş kazaları aslında genel olarak hemen hemen yarısı rahat bir şekilde önlenebilecek kazalardır. Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyeri kategorisine giren şirketlerin yıl içerisinde en az bir defa 16 saat olmak üzere İSG eğitimi alması gerekmektedir. Bunları takip eden tehlikeli sınıf ayrımına giren işletmeler ise 2 yıl içerisinde en az 1 defa olmak şartı ile 12 saat eğitim almalı ve son olarak Az tehlikeli sınıfa giren işletmeler 3 yıl içerisinde en az 1 defa olmak sureti ile en eaz 8 saat olarak İSG eğitimi almalıdır.

İşçiyi eğitmeden çalıştırmaya başlayan işletmelerde meydana gelen iş kazasından işletme sorumludur. Aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği konularındaki eğitim, bir kısım mevzuat ve hükümlerini içeren belgelerin verilmesi ile değil, eylemli olarak bu bilgilerin aktarılması ve öneminin kavratılması ile sağlanabilmektedir. Mesleki eğitim alma konusunda zorunluluğu yer alan çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfına giren işlerde, yapacağı iş ile ilgili mesleki eğitim aldığını belgelendirmeyenler çalışamaz, çalışanların temsilcileri de özel olarak eğitilmektedir. İş kazası geçiren ve meslek hastalığına yakalanmış olan işçiye, işe başlamadan önce söz konusu kaza ve meslek hastalığı sebeğleri, bunlardan korunma yolları, güvenli çalışmaya ait yöntemler ile ilgili ilave eğitimler mutlaka verilmelidir. Herhangi bir sebep ile işten 6 ay uzak kalan tüm işçilerin işe tekrar başlamasından hemen önce bilgi yenileme eğitimi kesinlikle verilmelidir.

Taksim Osgb sizlerin ihtiyacı olan İŞ GÜVENLİĞİ ve SAĞLIĞI eğitimlerini uzman eğitmenler ile adresinizde vermektedir.

Taksim Osgb firması ile ister Ataşehir´de olun, İster Kumburgaz´da bizim için mesafelerin hiçbir önemi yok. Siz bulunduğunuz yerden bize ulaşarak almak istediğiniz eğitim, hizmet ve ölçümleri iletin uzman kadromuz sizlerin ve çalışanlarınız için gerekli olan tüm resmi işlemleri hazırlasın ve uygulasın.

Detaylı bilgi ve uygun fiyatları bizi aramadan öğrenemezsiniz. Bu sebeple  0850 888 85 63 numaramızı arayın ve hemen bize ulaşın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Firmamız T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.